Młodzież 11-13 lat

Teatr Ponadto

Teatr Ponadto dla młodzieży od 11 roku życia to idealna propozycja dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, lubiących śpiew, taniec, teatr i występowanie na scenie. To zajęcia uwrażliwiające i  umuzykalniające. Zajęcia poruszają zagadnienia teatru, śpiewu i tańca. Dzieci pod opieką instruktorów przygotowują spektakl muzyczny, który prezentowany jest na dużej scenie. To czas pełen uważności na potrzeby każdego dziecka. To okazja do otwarcia i ośmielenia się przed grupą rówieśników. Teatr Ponadto to intensywna praca nad dykcją, impostacją głosu, śpiewem, elementarnymi zadaniami aktorskimi, ruchem scenicznym. To praca warsztatowa z uznanymi instruktorami. Podczas zajęć Teatru instruktorzy dbają o to, aby każdy z uczestników mógł wnieść w tworzenie spektaklu coś od siebie. 

Jak mogę zapisać się na zajęcia?

Kliknij w przycisk powyżej „CHCĘ SIĘ ZAPISAĆ!”, aby zapisać się na zajęcia Teatru Muzycznego. Zostaniesz przekierowany do platformy „Strefa Zajęć”, gdzie bezpośrednio możesz zapisać się na zajęcia. Na platformie „Strefa Zajęć” tworzysz swoje unikalne konto użytkownika, z którego możesz zarządzać zajęciami, opłacać je i kontrolować harmonogram. 

 

Czy muszę decydować się na cały rok zajęć?

Absolutnie nie! Zrezygnować z zajęć możesz w każdej chwili. Nie zobowiązują Cię z nami żadne niekorzystne umowy. 

Moje dziecko nigdy nie uczęszczało na podobne zajęcia. Czy może dołączyć do grupy?

Oczywiście 🙂 Dzięki wypracowanym przez nas metodom pracy z dziećmi na różnym poziomie zaawansowania – zapraszamy do tej grupy również początkujących uczestników z artystycznymi umiejętnościami 🙂

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia teatralne dla młodzieży to fantastyczna forma wszechstronnego rozwoju i spełniania marzenia o występowaniu na scenie. Dzieci pod okiem instruktorów pracują nad spektaklem muzycznym. Uczą się elementarnych zadań aktorskich, uczą się śpiewać, tańczyć, umuzykalniają się. Praca w kameralnej grupie pozwala im się otworzyć i ośmielić. To idealna propozycja dla dzieci i młodzieży, dla której teatr i muzyka to pasja 🙂

Ewelina Mendyka

Ewelina Mendyka

instruktor i reżyser Teatru Ponadto

Absolwentka Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu oraz filologii polskiej i Akademii Trenera na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, absolwentka kierunku Instruktor Teatralny w Collegium da Vinci, posiada certyfikaty kilkudziesięciu kursów i warsztatów dramy, improwizacji ruchowej, wyzwalania naturalnej energii tanecznej i głosowej, psychologii oraz terapii dzieci i młodzieży. Reżyser, scenarzysta, scenograf, instruktor, nauczyciel, egzaminator  i trener, współtwórczyni Teatru MPF i Teatru Nocne Marki. Tworząc, nieustannie dba o doskonalenie własnych kompetencji koniecznych w pracy artystycznej z młodzieżą. Interesuje się kaligrafią, arteterapią, psychologią i naturą emocji młodych ludzi, ma 20-letnie doświadczenie w zawodzie. Wraz z teatrami zdobyła wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich – między innymi Grand Prix, I miejsce i Nagrodę Reżyserską w Środzie Wielkopolskiej, Nagrodę Reżyserską, Nagrody Aktorskie w Bolesławcu czy Krakowie –  za spektakle, reżyserię, aktorską autentyczność i energię sceniczną, współbrzmienie i tworzenie autorskiej wizji, jej podopieczni wielokrotnie sięgali też po nagrody indywidualne. W pracy stawia na budowę autentycznych, opartych na prawdzie i życzliwości relacji, skuteczną komunikację, wsłuchanie w głos współczesnego młodego człowieka, szaleństwo sceniczne, pracę, rozwój i zabawę. Projektując zajęcia teatralne, dba, by naturalnym ich celem było nie tylko dążenie do stworzenia autorskiego spektaklu, ale także budowanie warsztatu młodego aktora, uważności na drugiego człowieka, poszukiwanie autentyczności scenicznej we własnych zasobach, budzenie kreatywności i aktywności twórczej oraz inspiracji. Konsekwentnie zmierza do świadomego kształtowania kompetencji młodego człowieka, współtwórcy teatru i zespołu. Chętnie podejmuje nowe wyzwania. Prywatnie przyjaciółka, mama, żona.

Agata Struzik-Nawrocka

Agata Struzik-Nawrocka

instruktor wokalny Teatru Muzycznego Scena gr. 3

Wokalistka, skrzypaczka, trener wokalny oraz konsultant kryzysowy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym. Ukończyła również Szkołę Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego w Warszawie, Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Muzycznym oraz Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu. Jako trener wokalny pracuje od 12 lat. Jako chórzystka i skrzypaczka współpracowała z artystami takimi jak: Halina Mlynkova, Magdalena Tul, Monika Urlik, Maleo Reggae Rockers, Tomasz Szymuś Orchestra, Marika, Kasia Moś, Natalia Kukulska. W pracy z dziećmi i młodzieżą ceni sobie indywidualne dopasowanie metod nauczania. Wielka pasjonatka pracy pedagogicznej. Jej podopieczni zdobywają nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki. Jest autorką scenariuszy spektakli i widowisk muzycznych. Prywatnie Mama 4-letniego Zbyszka.

Dlaczego polecamy teatr dla młodziezy 11-13 lat?

Wszechstronnie rozwija

Zajęcia teatralne to nie tylko nauka ról w spektaklu. To wszechstronny rozwój każdego uczestnika zajęć. 

Otwiera i ośmiela

Zajęcia teatralne to idealna okazja, aby popracować nad pewnością siebie i otwartością. Praca pod okiem wykwalifikowanego instruktora-pedagoga i przygotowywanie się do występów pomaga otworzyć się młodym artystom w bezpiecznej przestrzeni i miłej atmosferze.

Pobudza kreatywność

Bardzo ważnym elementem pracy teatralnej jest pobudzanie kreatywności u każdego uczestnika.

Uwrażliwia

Praca teatralna, poznawanie literatury i katalogu polskich piosenek uwrażliwia na sztukę.

Poznaj naszych aktorów!