Instruktorzy sekcji śpiewu

Instruktorzy:

Agata Struzik-Nawrocka – Wokalistka i skrzypaczka (Uniwersytet Muzyczny F.Chopina w Warszawie, Szkoła Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego, Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne). Trener wokalny. W latach 2014-2016 trener wokalny w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Glowackiego. Aktualnie prowadzi własną klasę śpiewu w Centrum Artystycznym Scena.

Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych (m.in. I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Lublinie, III nagroda na 48. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, I nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej w Kędzierzynie-Koźlu, III nagroda – Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, II nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu im. J. Kofty w Warszawie, i inne).

Współpracowała z artystami scen polskich: Haliną Młynkovą, Magdaleną Tul, Tomasz Szymuś Orchestra, Maleo Reggae Rockers, TVP 1, TVP Polonia, Master Film oraz Canal + nagrywając programy dziecięce oraz dubbingując filmy i programy zagraniczne.

Czynnie występuje na scenach polskich i zagranicznych uczestnicząc w koncertach, projektach i widowiskach muzyki klasycznej oraz rozrywkowej. Jako wokalistka współpracowowała z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego w Zamościu biorąc udział w musicalu Marka Grechuty pt. „Szalona Lokomotywa” oraz z wydawnictwami podręczników szkolnych nagrywając piosenki dziecięce. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w kategorii „muzyka”, Young Tallents Connect oraz Stringtime NiederRhein.

 

Martyna Ciok-Rycak – Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrołęce na skrzypcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina  w Warszawie na wydziale wokalnym, sekcja piosenki.

Była finalistką muzycznego programu telewizyjnego „Śpiewaj i Walcz”. Występowała na 47 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie Debiuty 2010 r, a także była uczestniczką programu „The voice of Poland” w drużynie Andrzeja Piasecznego.

Od 2012 roku pracuje w Filharmonii Narodowej w Warszawie jako solistka rozrywkowa.

W 2017 roku obroniła licencjat z wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Półfinalistka 9 edycji programu „Mam Talent” w TVN.

 

 

Katarzyna Rychlik – wokalistka. Absolwentka Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz uczennica Wydziału Wokalno-Estradowego Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu i fletu poprzecznego. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające i wokalne z dziećmi. Pracowała pod okiem wybitnych specjalistów m.in. Anny Serafińskiej, Elżbiety Zapendowskiej czy Grażyny Łobaszewskiej.

Ponadto ukończyła psychologię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

 

 

Monika Nowotyńska – 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi o specjalności wokalistyka estradowa. Ukończyła również Studio Wokalistyki Estradowej w Katowicach oraz Prywatną Szkołę Muzyczną I i II st. w Krośnie w klasie klarnetu i wokalu. Kształciła się podczas warsztatów z Kubą Badachem, Marcinem Wawrzynowiczem, Marią Sadowską, Clevelandem Watkissem.
Koncertowała z chórem „Pro Musica” w kraju i za granicą ( W Holandii, Finlandii, we Włoszech), oraz z akademickim chórem gospel. Występowała na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (koncerty „Ogrzej mnie- studenci śpiewają Bajora”, oraz „Chcemy być oszukiwani. Piosenki Jerzego Wasowskiego”). Zaśpiewała podczas uroczystości nadania tytułu doctora honoris causa Irenie Santor. Brała udział jako wokal wspierający podczas koncertów oraz nagrań studyjnych.
Laureatka ogólnopolskich konkursów i festiwali m.in. Al Legro.Tribute to Szpilman w Sosnowcu, Forum Muzycznych Talentów w Jaworznie, Muzyka Otwiera Dusze w Sierpcu.

 

Agata Grześkiewicz – Wokalistka, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Brodnicy, w klasie fortepianu.

Uczestniczka takich programów telewizyjnych jak „Szansa na Sukces”, czy „Bitwa na głosy”.
Laureatka wielu festiwali i przeglądów piosenki literackiej, m.in.:
– Nagroda Główna Prezydenta Miasta Torunia im. Krzysztofa-Komedy Trzcińskiego V Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu
– II miejsce na 50. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie
– Grand Prix XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie
– Wyróżnienie w Finale XV edycji Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie

Na stałe współpracuje z Teatrem Piosenki, założonym przez nieżyjącego już Romana Kołakowskiego („Opera matematyczna”, „Imiona wolności”, „Na rogu świata i nie skończoności”, „Sztandary niepodległości”, „Promieniowanie Ojcostwa”, „Piosenki ze starej pasieki – Jan Krzysztof Kelus” i inne spektakle, koncerty i projekty telewizyjne).
Jako solistka ma także na koncie współpracę z Bogusławem Sobczukiem („W czasie tej jednej piosenki” wystawiane w trakcie 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy „Piosenka Aktorska … i inne demony” zagrane podczas 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu). Współpracowała także z Jerzym Satanowskim i Janem Poprawą. Jako wokalistka współpracowała także z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego.
Wraz z pianistą i kompozytorem, Michałem K. Zawadzkim stworzyła kilka recitali: autorski „Pejzaże moje”, „Sama sobie napiszę tę rolę” czy „Na chwilę przed odlotem”, zaś współpraca z klawesynistą, pianistą i kompozytorem – Stanisławem Łopuszyńskim – zaowocowała programem „Te kartki były kiedyś białe…”.